Hakkımızda

Hakkımızda

Köroğlu Söve -( 2009 )
Söve dış cephelerde kullanılan polistrenden yapılma hazır elemanlardır. 

Oldukça fazla model seçeneğiyle, farklı tasarımların yapılmasına olanak sağlamasıyla mimarlar ve tasarımcılar için bulunmaz bir kolaylık ve esneklik sağlar.
 
Günümüz inşaat sektöründe çok değişik malzemelerden elde edilen metal alaşımlı, poliüretan, polyester, ahşap, beton ve doğal taşlardan işlenerek çok değişik modellerde ve ölçülerde hazırlanmış söveleri bulmak mümkündür. Bu söveler montaja hazır halde bulunurlar. Bu tür sövelere hazır söve denir. Hazır söveler içinde en çok uygulama payı polistren köpük (strafor) sövelere aittir.

 Çünkü polistren sövelerin diğerlerine göre; ekonomiktir,  uygulaması çok kolaydır, uzun ömürlüdür, istenilen şekillerde hızlı bir şekilde üretilebilir ve hafifdir.

Köroğlu Söve istenilen şekil ve ölçülerde üretim yapabilecek olanaklara ve makine kapasitesine sahiptir. 

Polistrenden yapılan hazır söveler maliyet, kalite ve montaj kolaylığı açısından tercih edilmektedir. Köroğlu söve uygulamaları, yapılarımıza estetik kazandırması açısından inşaat sektöründe sıkca kullanılan bir ürün haline gelmiştir. 

İşçilik söve uygulamalarında çok önemlidir. Söve malzemesi ne kadar kaliteli olursa olsun doğru işçilik yapılmadığı sürece, cephenizde istenilen sonuç alamayabilirsiniz. Doğru söve malzemesini doğru işçilik ile uygularsanız uzun süreli kullanabileceğiniz şık ve estetik cepheler elde edebilirsiniz.
Köroğlu Söve sizlere doğru işçiliği sunmaktadır.

Dış cephe süslemesi olarak kullanılan başlıca ürünler söve, denizlik, kat silmesi, fugalı panel,  payanda, köşe taşı, fuga profili, çıta v.b. ürünlerdir.